Klimatyzacja samochodowa zdecydowanie wpływa na komfort jazdy – w szczególności w upalne dni, kiedy przed nami długa trasa. Nie możemy jednak zapominać o istotnej roli serwisowania klimatyzacji. Dlaczego powinieneś oddać swój samochód w ręce profesjonalistów?

Zakres usług serwisu klimatyzacji samochodowej

Dobry serwis klimatyzacji samochodowej oferuje wiele usług. Te najważniejsze to:

  • diagnostyka klimatyzacji samochodowej,
  • test szczelności klimatyzacji z użyciem próby azotowej, wodorowo-azotowej bądź ultrafioletem,
  • zakuwanie węży klimatyzacji,
  • sprzedaż części klimatyzacji samochodowej,
  • regeneracja, demontaż i montaż sprężarek,
  • kontrola i wymiana filtra.

Jak sam widzisz, na serwis klimatyzacji składa się wiele działań, dzięki którym w ostateczności możesz odetchnąć w upalne dni i w pełni skupić się na prowadzeniu pojazdu.

Serwis czyszczenia klimatyzacji – dlaczego jest tak ważny?

Dobry serwis zaleca dokonanie przeglądu klimatyzacji minimum raz w roku. Warto pamiętać o tym, że nie serwisowana klimatyzacja to nie tylko pogorszony komfort jazdy. W wielu przypadkach jest ona również źródłem problemów zdrowotnych. Serwis klimatyzacji zajmuje się dokładnym czyszczeniem całej instalacji. To oznacza, że bakterie, grzyby czy pleśnie nie mają okazji rozmnożyć się w wilgotnym środowisku, jakie panuje w systemie klimatyzacji

Skutki nieregularnie serwisowanej klimatyzacji dostrzegą w szczególności alergicy i osoby cierpiące na astmę oskrzelową. Mikroby rozpylone w momencie uruchomienia klimatyzacji mogą być dla nich szczególnie niebezpieczne. Pojawiają się wówczas kaszel, duszności czy pieczenie oczu.

Brak regularności w serwisowaniu klimatyzacji wiąże się również z usterkami technicznymi. Wilgotne środowisko systemu klimatyzacji doprowadza do procesów gnilnych, które doprowadzają do poważnych problemów w funkcjonowaniu systemu chłodniczego. Warto nie zapominać o regularnym serwisie, by nie doprowadzić do powstawania takowych usterek.

Źródło: https://warsztat-swinoujscie.pl/

Give a Comment