Czy rzeczywiście potrzebujesz takiego produktu, jak uchwyt kablowy? Sprawdź, dlaczego warto mieć go pod ręką i kiedy możesz je zastosować.
Uchwyt do kabli – jakie korzyści wiążą się z zastosowaniem takiego rozwiązania?
Dzięki temu niepozornemu produktowi szybko uda ci się zyskać kontrolę nad plątaniną przewodów i kabli. Nie od dziś wiadomo, że z takim problemem borykają się nie tylko duże firmy, ale też i gospodarstwa domowe. W obu tych przypadkach nagromadzenie kabli powoduje chaos i sprzyja zbieraniu się kurzu. Ale to tylko jedna wada takiego nieuporządkowania. Bez dobrze dopasowanych uchwytów trudno będzie bowiem sprawić, by nasze urządzenia szybko odłączyć, zmienić konfigurację kabli czy wykonać jakąkolwiek naprawę. Można więc stwierdzić, że prawidłowo zamontowane uchwyty do przewodów zwiększają funkcjonalność naszych urządzeń.
Co jeszcze zapewniają uchwyty kablowe?
Do niewątpliwych korzyści takiego wyrobu jak uchwyty do przewodów można zaliczyć także:
- bezproblemowy montaż;
Uchwyty do przewodów mogą być zamontowane z pomocą specjalnego gwoździa hartowanego (przeważnie jest od dołączony do uchwytu, tworząc z nim gotowy do montażu komplet). Dostępne są także opcje samoprzylepne.
- wytrzymałość;
Uchwyt kablowy raczej nie jest poddawany zbytnim obciążeniom. Nie zmienia to jednak faktu, że lepiej jest zainwestować w opcję z tworzywa, którego nie dotyczy raczej ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Fachowe uchwyty kablowe wykonuje się m.in. z poliamidu 6.6.
- niska cena
Nawet dobrej jakości uchwyt kablowy jest tani, szczególnie jeśli zainwestujemy w ekonomiczne opakowania, liczące np. po 100 sztuk. Takie warianty oferuje m.in. 4Technik.
Gdzie stosuje się uchwyty do przewodów?
Uchwyt kablowy przeważnie wykorzystuje się do mocowania różnego rodzaju kabli i przewodów. W praktyce oznacza to, że sprawdzą się zarówno do przewodów płaskich, jak i do okrągłych. Warianty z gwoździem hartowanym z powodzeniem sprawdzają się do montażu w podłożu drewnianym oraz w takich materiałach budowlanych jak suporeks, beton komórkowy czy podłoże gazobetonowe. Z kolei, aby zastosować opcje samoprzylepne, najpierw powinniśmy dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnię przeznaczoną do montażu. Dopiero wtedy możemy liczyć na optymalną przyczepność uchwytu do podłoża. Szerokie zastosowanie mają także zestawy kołków rozporowych i opasek do szybkiego montażu. Takie uchwyty kablowe będą dobrą opcją do mocowania nie tylko wiązek przewodów, ale także do mocowania rurek czy pojedynczych kabli.