Lean Manufacturing to koncepcja zarządzania procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie, której celem jest zminimalizowanie niepotrzebnych strat i uzyskanie najwyższej jakości produktu końcowego. Ten innowacyjny system znajduje zastosowanie nie tylko w firmach produkcyjnych, ale także w przedsiębiorstwach zajmujących się ubezpieczeniami czy bankowością. A jak wdrożyć założenia Lean Manufacturing w firmie?

Podstawowe szkolenie z zakresu Lean Manufacturing

Lean Manufacturing w produkcji szkolenie to opcja, z której może skorzystać każde przedsiębiorstwo niezależnie od jego wielkości czy charakteru prowadzonej działalności. Kurs jest organizowany przez firmę Open Horizon Consulting, a w szkoleniu mogą wziąć udział osoby piastujące takie stanowiska jak:

  • Dyrektorzy operacyjni;
  • Liderzy;
  • Managerowie;
  • Specjaliści ds. doskonalenia procesów.

W ramach szkolenia Lean Manufacturing uczestnicy poznają podstawowe narzędzia stosowane w tej koncepcji i nauczą się, jak znaleźć źródło marnotrawstwa oraz jak zoptymalizować procesy produkcyjne.

Szkolenia Lean – jak udoskonalić proces produkcyjny?

Lean Manufacturing w produkcji od lat przynosi wymierne rezultaty, dlatego warto rozważyć udział w dedykowanym szkoleniu. Umiejętnie przystosowanie zasad i narzędzi do specyfiki danego zakładu pracy sprawi, że uczestnicy kursu bez problemu zastosują Lean Management w praktyce, zwiększając tym samym wydajność firmy. Podczas szkolenia Lean Management zaprezentowane zostaną takie techniki jak capacity management, Kanban, 5S, Kaizen, czy Poka Yoke.

Szkolenie Lean Manufacturing – korzyści dla firmy

Szkolenie Lean Manufacturing to doskonała okazja, by przyjrzeć się procesom zachodzącym w danej organizacji. Poszukiwanie oszczędności można rozpocząć od eliminowania zbędnych działań, błędów i ograniczeń, co w dłuższej perspektywie czasowej przyczyni się do znacznej redukcji kosztów. Szkolenia Lean trwają dwa dni, a pod koniec kursu każdy uczestnik otrzyma stosowny certyfikat.

Wdrożenie koncepcji Lean Management w firmie nie musi być trudne, jeśli pracownik będzie wiedział, jak prawidłowo przeprowadzić zmiany w poszczególnych działach. Szkolenie Lean Manufacturing w praktyce przeprowadzone przez doświadczonego Lean Eksperta to dobry sposób na zapoznanie się z tym uniwersalnym i niezwykle wydajnym stylem zarządzania.

Give a Comment