Bardzo dużą popularnością w firmach faktoringowych cieszą się ostatnimi czasy rozmaite aplikacje mobilne oraz webowe. Czemu tak się dzieje? Z ich pomocą można zatroszczyć się o skuteczniejsze i efektywniejsze prowadzenie własnej firmy faktoringowej. Skorzystają na tym zarówno osoby zarządzające firmą, jak i jej kontrahenci.

Aplikacje mobilne i webowe – jak to właściwie działa? Wskazówki

Wdrażając w swoich firmach narzędzia faktoringowe nie powinno się zapominać o potrzebach klientów. Rozwiązania faktoringowe muszą im umożliwiać stały wgląd w postępy poczynione w ich sprawach, tak aby kontrahenci wiedzieli, na jakim konkretnie etapie znajduje się sprawa i czy w danym momencie muszą podejmować jakieś niezbędne kroki. Doskonałym przykładem zaawansowanego narzędzia faktoringowego do kompleksowego zarządzania fakturami i rejestru dokumentów jest Factor360. Co konkretnie oferuje użytkownikom wspomniany wyżej system do obsługi faktoringu? Oto jego największe plusy:

  • stworzenie indywidualnej aplikacji mobilnej oraz webowej, dzięki którym klienci mają bezproblemowy wgląd w realizowane postępy prac. Jednocześnie można mieć pewność, że żadne osoby z zewnątrz nie będą mieć dostępu do tego typu informacji,
  • stworzenie indywidualnej bazy klientów oraz dłużników, tak aby skutecznie zarządzać swoją firmą faktoringową i nie pozwalać sobie na żadne zaniedbania oraz opóźnienia.

Jak widać obsługa faktur, obieg dokumentów firmowych oraz przesyłanie korespondencji do kontrahentów wcale nie muszą być skomplikowanymi przedsięwzięciami. Wystarczy zaopatrzyć się w narzędzie faktoringowe oparte na platformie SaaS, a wszelkie zmartwienia odejdą w zapomnienie.

Funkcje, obok których nie należy przechodzić obojętnie

Profesjonalnie zaplanowany i realizowany faktoring łączy w sobie funkcje, obok których absolutnie nie można przechodzić obojętnie. Są to takie usługi faktoringowe, jak: moduł raportów, rejestr dokumentów, łatwe monitorowanie sprawy przy pomocy aplikacji mobilnej lub webowej czy też błyskawiczny kontakt z kancelarią prawniczą i zautomatyzowanie cyklu życia należności.

Give a Comment