Z handlu do pisania

Andrzej Sapkowski w pierwszej kolejności zajmował się handlem zagranicznym (https://www.taniaksiazka.pl/autor/andrzej-sapkowski). Co więcej, ukończył nawet studia związane z ekonomią, dzięki czemu miał dobre rozeznanie w handlu. Jak się okazuje, większa miłością darzył coś zupełnie innego – pisanie. Dlatego też w pierwszej kolejności zajął się tłumaczeniem, a potem sam zaczął pisanie opowiadani do miesięcznika “Fantastyka”, który na początku lat 90tych był doskonale znanym pismem dla wszystkich miłośników tego gatunku. Na początku była gazeta. Potem okazało się, że sława Geralta z Rivii stała się tak duża, iż nadszedł czas na książkę. A potem przyszła sześciotomowa saga, która dzisiaj znana jest w wielu zakątkach naszego świata. W swoim dorobku literackim Sapkowskim ma również “Świat króla Artura”, “Maladie”, “Rękopis znaleziony w smoczej jaskini”, “Coś się kończy, coś się zaczyna”. “Żmija” opublikowana w 2009 roku to była ostatnia powieść, jaką do tej pory Sapkowski opublikował. Autor zawsze był związany z Łodzią, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego. Był także ambasador Łodzi w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Warto wspomnieć, że Sapkowski był konsultantem, jeżeli chodzi o gry powstające na podstawie jego cyklu wiedźmińskiego.

“Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia”

Geralt z Rivii, który jest niecodziennym wiedźminem musi wyruszyć na poszukiwanie Cirii, która zaginęła. Wie, że to od niego zależy bezpieczeństwo dziewczynki, dlatego zamierza wyruszyć na wyprawę, dzięki której będzie mógł ją ocalić od niebezpieczeństwa. Do jego kompanii zapisuje się jego wierny przyjaciel i wędrowny poeta – bard Jaskier. Oprócz tego do tej przedziwnej grupy dołącza jeszcze kilka innych osób: łuczniczka Milva, dziwaczny cyrulik Emiel Regis i Cahir aep Ceallach – Nilfgaardczyk. Czy uda im się wpaść na trop Cirii? Czy wszyscy uczestnicy tej wyprawy mają uczciwe zamiary? Coś pójdzie nie tak. Tylko Geralt będzie umiał poradzić sobie z takim problemem.

“Wiedźmin. Tom 6. Wieża jaskółki”

Wiedźmin nadal nie odnalazł swojej przybranej córki. Robi wszystko, aby ją znaleźć. Tymczasem mała dziewczynka po odniesionych obrażeniach dochodzi do siebie po niedawno odniesionych obrażeniach. Opiekuje się nią aktualnie pustelnik Vysygot. To jemu dziewczynka opowiada o sobie i o tym skąd tak naprawdę się wzięła. W tym czasie czuć, że zbliża się jesienne Ekwinokcjum.  Czas, który nie oznacza nic dobrego dla całej krainy. Co wydarzy się w tym czasie? Czy będzie miało to wpływ na to, że Wiedźmin będzie miał coraz większe problemy z odnalezieniem Ciri.

Winobranie zdjęcie utworzone przez ArthurHidden - pl.freepik.com