W świecie Wiedźmina

Kto mógłby najlepiej nam opowiedzieć o założeniach Wiedźmina? Oczywiście, że autor książki, Andrzej Sapkowski. Jego dzieła wiedźmińskie zostały przetłumaczone na wiele języków: holenderski, estoński, chiński, węgierski, angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, francuski, litewski, czeski, słowacki, ukraiński, portugalski, bułgarski, serbski, fiński, włoski, szwedzki. Dodatkowo całość przyniosła mu wiele nagród zagranicznych, w tym: Międzynarodowa nagroda Eurocon Award przyznawaną przez Europejskie Stowarzyszenie Science Fiction, Nagroda Ikaros i Ludvik, Nagrody czeskiej Akademie Science Fiction, Nagroda Fantasy a Hororu i wiele innych. Tak, specjaliści docenili również wkład Sapkowskiego na polskim rynku, gdzie również otrzymał wiele znaczących wyróżnień. Jednym z nich było chociażby honorowe obywatelstwa miasta Łodzi, gdzie Sapkowski się urodził i do dzisiaj mieszka. Autor zawsze działał na korzyść swojego rodzinnego miasta i zawsze był dumny z miasta z którego pochodzi. Wielu pisarzy w celu rozwinięcia swojej kariery przeprowadza się chociażby do Warszawy. Pan Sapkowski nie. On zawsze był z Łodzią i zawsze dbał o to, aby o tym mieście nikt nigdy nie zapomniał.

“Wiedźmin. Tom 7. Pani Jeziora”

Mała Ciri trafia do Aen Elle – miejsca, gdzie myślała, że będzie bezpieczna. Szybko jednak okazało się, że dziewczynka musi uciekać z tego miejsca. Wszystko przez to, czego oczekuje od niej Król Olch. W ucieczce pomagają jej jednorożce. W tym czasie Geralt zmuszony jest opuścić Caed Myrkvid. Dochodzi do ponownego spotkania Geralta i Ciri. Czy to będzie koniec całej sagi? Oczywiście, że nie. Andrzej Sapkowski doskonale zadbał o podkręcenie całej akcji, dzięki czemu czytelnicy wiedzą, że podczas czytania nie będą się nudzić.

“Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz”

Jest to tom 8, ale tak naprawdę powinien on zostać umieszczony na samym początku. Wszystko to co wydarzyło się w tomie 8 miało miejsce, zanim wydarzyło się wszystko to co było opisane w dotychczas ukazanych tomach. W tej oto serii widać, że Wiedźmin, nawet jeżeli nie chciał to zawsze musiał wpaść w jakieś kłopoty. No i to, że zawsze był bardzo kochliwym facetem i miał słabość do pięknych kobiet. Tym razem jego serce oraz umysł próbowała zawojować rudowłosa czarodziejka Koral, która jest bardzo sprytną osobą. Co jeszcze przydarzy się Wiedźminowi w tym tomie? Prawdziwi miłośnicy fantastyki i losów Geralta, na pewno nie będą mogli odmówić sobie spotkania z tym dzielnym bohaterem.

Winobranie zdjęcie utworzone przez ArthurHidden - pl.freepik.com